• head_banner

40KM 40G QSFP+

  • 40KM 40G QSFP Optical Module

    40KM 40G QSFP Optical Module

     

    Cov HUAQ40E yog lub tshuab xa xov xa hluav taws xob tsim rau 40Km kho qhov muag daim ntawv thov kev sib txuas lus. Tus qauv tsim ua raws 40GBASE-ER4 ntawm IEEE P802.3ba tus qauv. Tus qauv hloov pauv 4 cov tswv yim nkag mus (ch) ntawm 10Gb/s cov ntaub ntawv hluav taws xob mus rau 4 CWDM kho qhov muag teeb liab, thiab ua rau lawv sib cuam tshuam rau hauv ib qho channel rau 40Gb/s kho qhov muag sib kis. Rov qab, ntawm tus txais sab, tus qauv optically de-multiplexes 40Gb/s cov tswv yim rau hauv 4 CWDM raws cov cim, thiab hloov lawv mus rau 4 channel tso tawm cov ntaub ntawv hluav taws xob.

    Qhov nruab nrab nthwv dej ntawm 4 CWDM raws yog 1271, 1291, 1311 thiab 1331 nm ua cov tswv cuab ntawm CWDM wavelength daim phiaj txhais hauv ITU-T G694.2. Nws muaj duplex LC txuas rau lub kho qhov muag interface thiab 38-pin txuas rau hluav taws xob interface. Txhawm rau txo qhov kev faib tawm qhov muag hauv qhov kev thauj mus los ntev, ib leeg-hom fiber ntau (SMF) yuav tsum tau siv hauv cov qauv no.

    Cov khoom lag luam tau tsim nrog daim ntawv foos, kev sib txuas kho qhov muag/hluav taws xob thiab kev teeb tsa digital raws li QSFP Multi-Source Agreement (MSA). Nws tau raug tsim los ua kom tau raws li qhov ua haujlwm hnyav tshaj plaws suav nrog kub, av noo thiab EMI cuam tshuam.

    Tus qauv ua haujlwm los ntawm ib leeg +3.3V fais fab mov thiab LVCMOS/LVTTL kev tswj hwm thoob ntiaj teb xws li Module Present, Reset, Interrupt and Low Power Mode muaj nyob nrog cov qauv. Muaj 2-xaim xov tooj sib cuam tshuam muaj los xa thiab tau txais cov teeb meem tswj tau yooj yim dua thiab kom tau txais cov ntaub ntawv kuaj mob. Ib tus neeg tuaj yeem hais qhia tau thiab tsis siv cov channel tuaj yeem raug kaw rau qhov tsim tau yooj yim tshaj plaws.

     

    Cov khoom no hloov pauv 4-channel 10Gb/s cov ntaub ntawv hluav taws xob nkag mus rau CWDM kho qhov muag teeb liab (lub teeb), los ntawm kev tsav 4-wavelength Distributed Feedback Laser (DFB) array. Lub teeb tau sib xyaw ua ke los ntawm MUX ntu raws li 40Gb/s cov ntaub ntawv, nthuav tawm ntawm cov qauv xa tawm los ntawm SMF. Tus txais tus qauv lees paub 40Gb/s CWDM kho qhov muag teeb liab nkag, thiab de-multiplexes nws mus rau 4 tus kheej 10Gb/s raws nrog sib txawv wavelength. Txhua lub nthwv dej lub teeb tau sau los ntawm qhov tsis sib xws avalanche photodiode (APD), thiab tom qab ntawd tso tawm raws li cov ntaub ntawv hluav taws xob tom qab nthuav dav ua ntej los ntawm TIA thiab tom qab ntawd los ntawm lub tshuab xa hluav taws xob.

     

    Cov HUAQ40E tau tsim los nrog daim ntawv foos, kho qhov muag/hluav taws xob sib txuas thiab ntsuas kev ntsuas pom raws li QSFP Multi-Source Agreement (MSA). Nws tau raug tsim los ua kom tau raws li qhov ua haujlwm hnyav tshaj plaws suav nrog kub, av noo thiab EMI cuam tshuam. Tus qauv muaj kev ua haujlwm siab heev thiab muaj kev sib koom ua ke, nkag tau los ntawm ob-xaim xov tooj sib cuam tshuam.